przygotowania do świąt czas zacząć Christmas preparations

przygotowania do świąt czas zacząć Christmas preparations

„Ghost of Christmas Present”, ilustracja Johna Leecha dla Charlesa Dickensa „opwieść wigilijna” 1843 r.
„Ghost of Christmas Present”, ilustracja Johna Leecha dla Charlesa Dickensa „opwieść wigilijna” 1843 r.

Co roku postanawiam sobie, że gdy nadejdzie ten radosny czas, będę gotowa Mikołajka uściskać. Proszę, wszystko posprzątane, okna umyte, ciasta popieczone, dom udekorowany, pachnie świętami…  Niestety… Nie jestem ani Magdą Gessler, ani Marthą Steward, u mnie nic nie jest na czas. Co roku bombki na choince wieszają goście. Stół zastawiają w popłochu, bo Komputer (dla niewtajemniczonych – mój pies) upiera się, że to on zasługuje na największy podziw. Domaga się  czułości, pozostawiony sam sobie, postanawia rozpakować prezenty. Muszę więc tych paczuszek pilnować i tak tym zajęta jestem, że nie mam czasu im pomagać. W tym roku ma być inaczej… już zaczynam myśleć o tym, jak wspaniałe będzie przyjęcie wigilijne.

Wszyscy szczęśliwi , pod choinką stoją i śpiewają

Jakie piękne szaliczki mają, jakie są czyściutkie… Wołam psa, ale Komputer nie poczuwa się do konieczności brania przykładu z owcy,  nawet nie patrzy na ekran. Zaliczył rano spacerek po lesie. Wygląda, jakby cały las przeszukał, drzewa policzył, a na koniec kąpiel w kałuży sobie zrobił. Brudas.  Patrzy tylko na mnie, daje mi do zrozumienia, że ze jest coś nie tak. „Święta dopiero 24 grudnia… do tego czasu  się umyję”.

Rozpoczynam więc przygotowania. Dla mnie prezenty to nieodłączny atrybut  Gwiazdki. Są tacy, dla których świąteczne podarunki to komercja, nastawienie na zysk, merkantylizm, ale nie jest to pogląd, który akceptuję. Tradycja to tradycja, Proszę mi powiedzieć, co by Św.Mikołaj robił, gdyby go wszyscy pozbawili pracy? On juz do nas przez lodowce, przez góry i doliny mknie, a my co? Drzwi przed nim zamykamy?  Nieładnie! Z tym pomykaniem to chyba przesadziłam, coś Mikołajek zmizerniał, renifery mu zabrali… Czyżby biedak Polakiem został?

santa-delivering-presents-animated

 

Idzie sierota do nas, osiołek w woreczkach jakieś byle co dźwiga i jak mu nie pomóc? Trzeba brać się do roboty i prezenty uzupełnić. Pobiegałam po zaprzyjaźnionych stroniczkach i proponuję:

Najpierw choinka

Zrobione? Nie było trudno? To teraz wianuszek na drzwi, też łatwiutki. Jak wianuszka nie będzie, to Mikołaj nie zastuka. Położy tylko rózgę, albo opakowania po cukierkach, które zjadł podczas podróży z bieguna, à propos,  mam do Mikołaja pytanie… Czytałam, że pole magnetyczne Ziemi słabnie i czeka nas zamiana biegunów. Biegun północny ma być południowym i na odwrót. Jak tak  się stanie, to gdzie on będzie mieszkał? Pytanie retoryczne… ja razem z nim kosmos będę zwiedzać…

http://wipkits.blogspot.com/2011/12/pom-pom-wreath.html
http://wipkits.blogspot.com/2011/12/pom-pom-wreath.html

 

To troszkę trudniejsze, ale nie za bardzo. Mam taką wprawę w robieniu rękawiczek, że problemu nie widzę. Op… kalendarz adwentowy miał być gotowy 1 grudnia, 24 sztuki rękawic, chyba nie dam rady. Ale spróbuję, dla chcącego nic trudnego. Robię.

http://www.justcraftyenough.com/2015/12/mitten-garland-advent-calendar-pattern-index/
http://www.justcraftyenough.com/2015/12/mitten-garland-advent-calendar-pattern-index/

Podpisy na obrazkach wskazują nam miejsce, gdzie twórcy pomysłu umieścili opis, jak mamy te prace wykonać.

A teraz prezenty, lubię niespodzianki robić. Jak myślicie? Spodoba się, czy jak puchar przechodni ja w przyszłym roku tą czapeczkę otrzymam?

Pozdrawiam mikołajkowo, biegnę robić następne prezenty. Chętnych na spotkanie pod daglezją jest wielu. Każdego muszę obdarować. Wprawdzie Komputer nie zasłużył, ale zrobie mu piękny sweterek. Różowy, z falbanką i kokardką, niech się piesek cieszy, że pani o nim pomyślała. Nie wiem tylko, czy nie będzie wyglądał głupio przy swoich gabarytach?Komputer nie jest miniaturką, wręcz przeciwnie –  wśród jego przodków dog był na pewno. Muszę jeszcze pomysleć… może lepiej pozwolić, aby zaprzyjaźnił się z suczka sąsiadów?

 

8 thoughts on “przygotowania do świąt czas zacząć Christmas preparations

 1. bieranie choinki przez gosci ma na pewno swoj urok! My nie dajemy sie szalenstwu swiatecznemu, wigilia jest, z tradycjami ale bez przesadyzmu. A umyte okna… moga poczekac na lepsza pogode… wazniejsze sa dobry humor i wspolne celebrowanie adwentu i Swiat ;D

  1. Masz rację, ja też z tego założenia wychodzę. Nie dam się ponieść i w objęcia reklam nie wpadnę. Ważne, aby pozostać normalnym, a Święta? Jak co roku, będą fajne.
   Pozdrawiam i cieszę się, że wpadłaś.

 2. Już pisałam, jeśli chodzi o święta, to raczej już ten kalendarz zrobię, niż resztę gospodarczych prac :)… W tym nie jestem dobra 🙂
  Pozdrawiam

 3. Dzień dobry!
  Ogromnie mi miło gościć tu, u Ciebie, i bardzo się cieszę, że przyłączyłaś się do naszej zabawy – akcja WZW. Zanim zamieszczę zdjęcia na blogu, chciałam zapytać – czy te prace są wykonane przez Ciebie i czy to te zdjęcia mam zamieścić? Pytam, ponieważ pod zdjęciami są linki do innych stron 🙂
  Pozdrawiam serdecznie i będę wdzięczna za odpowiedź 🙂
  Asia

 4. Asia, tam gdzie jest podpis „zdjęcia Jakub Pietrzak” są moje prace, jest ich dużo :). Inne zdjęcia to linki do stron z których pochodzą. Miło mi, że powiększyło się grono moich znajomych o tak miłą osobę jak Ty 🙂
  Pozdrawiam serdecznie, uściski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *